Noże Klever z certyfikatem GS

Klever ze znakiem GS

Share this post

Miło nam ogłosić, że noże bezpieczne Klever zostały przebadane pod względem jakościowym i uzyskały Certyfikat GS.

Geprüfte Sicherheit, czyli „sprawdzone bezpieczeństwo”, w skrócie GS, potwierdza, że produkt został wykonany z bezpiecznych i wysokiej jakości surowców. Wywodzi się on z rynku niemieckiego, ale obecnie rozpoznawalny jest i ceniony na całym świecie. Certyfikat ten wydają tylko i wyłącznie certyfikowane i niezależne laboratoria.

Czym różni się znam GS od znaku CE?

Znak GS uzyskują produkty przebadane przez jednostkę zewnętrzną, która posiada akredytację państwa. Certyfikat GS potwierdza bezpieczeństwo produktu. Znak CE natomiast jest deklaracją producenta, że potwierdza spełnienie regulacji europejskich. To producent gwarantuje bezpieczeństwo produktu, a nie jednostka zewnętrzna. Należy także wspomnieć, że oznaczanie produktów znakiem CE jest obligatoryjne, zgodne z obowiązującymi przepisami. Tylko produkty uwzględnione w przepisach mogą być oznaczone znakiem CE.

W Dzienniku Ustaw nr Dz. U. 00.5.53 z dnia 28 stycznia 2000 r. znajduje się pełny wykaz artykułów podlegających certyfikacji CE.

 

Bezpieczeństwo na ostrzu noża?

Zadbaj o nie dziś, aby nie przejmować się jutro

Nie czekaj aż będzie za późno, zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników już dziś! Sprawdź nasz katalog produktów i przekonaj się, dlaczego warto zainwestować w profesjonalne, bezpieczne ostrza!

zamów online